+48 77 445 59 04

ul. 1 Maja 26, 46-100 Namysłów

Organizujemy
kursy hirudoterapii

Od 2005 roku organizujemy kursy leczenia pijawkami lekarskimi, od 2013 roku wspólnie z firmą PARMED.

Więcej informacji

Sprzedajemy
pijawki lekarskie

Prowadzimy jedyną w kraju legalną hodowlę pijawek wykorzystywanych
do celów terapeutycznych.

Więcej informacji

Najbliższe terminy
kursów hirudoterapii

Trwają zapisy na kursy w wyżej wymienionych terminach. Zapraszamy!

Więcej informacji

Zapisz się
na kurs hirudoterapii

Zapisy na kursy odbywają się poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej parmed.pl

Ubezpieczenie
dla hirudoterapeutów

Grupowe Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Osób Wykonujących Terapię Pljawkami (hirudoterapia)

UWAGA - Aktualizacja oferty!

Więcej informacji

Dystrybucja pijawek

W Przedsiębiorstwie BIO-GEN prowadzona jest hodowla pijawki lekarskiej Hirudo medicinalis, Hirudo verbana oraz Hirudo orientalis. Pijawki Hirudo medicinalis znajdują się pod częściową ochroną gatunkową. Na ich hodowlę, sprzedaż i zakup potrzebne są specjalne zezwolenia. Obecnie na polskim rynku oferowane są pijawki różnego pochodzenia, często przez osoby i firmy szukające szybkiego zysku. Zaopatrując się w pijawki należy sprawdzić ich żródło pochodzenia. Znaczna ilość oferowanych pijawek pochodzić może z importu z hodowli w otwartych zbiornikach wodnych, gdzie pijawki karmione są w sposób niekontrolowany. Przypadkowi żywiciele pijawek mogą być nosicielami groźnych chorób bakteryjnych, wirusowych oraz pasożytniczych. Mogą być także przyczyną wielu zatruć metalami ciężkimi .Woda w otwartych zbiornikach, w których przetrzymywane są pijawki, narażona jest na zanieczyszczenia mikrobiologiczne, co może być przyczyną skażenia ciała pijawek, które mogą zakażać swojego żywiciela (pacjenta). Może w ten sposób dochodzić do takich zakażeń jak: zapalenie tkanki łącznej, zakażenia oczu, artretyzm, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie otrzewnej, opon mózgowych, posocznicę i wiele innych.

Do hirudoterapii nadają się pijawki hodowane w warunkach izolowanych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym oraz żywione w sposób kontrolowany. Są wprawdzie nieco droższe, lecz stanowią pełne bezpieczeństwo dla leczonych nimi ludzi. Takie pijawki poleca Przedsiębiorstwo BIO-GEN w Namysłowie.

Pijawki lekarskie naszego Przedsiębiorstwa dostarczane są do odbiorców w szczelnych strunowych torebkach foliowych wypełnionych medium, którym mogą być perełki lub kostki hydrożelu. Zewnętrzny worek foliowy oznaczony jest znakami firmy BIO-GEN. Woreczki foliowe z pijawkami zapakowane zostają w pudło tekturowe wypełnione chipsami styropianowymi, zabezpieczającymi przed zgnieceniem oraz chroniącymi przesyłkę przed mrozem lub wysoką temperaturą.

Po otrzymaniu przesyłki z pijawkami, należy pijawki przełożyć do wcześniej przygotowanego pojemnika szklanego, wypełnionego do połowy wodą. Przyjmuje się, ze na 1 litr wody przypadać może 15 – 20 pijawek. Woda musi być dobrej jakości. Jeśli będzie to woda kranowa z wodociągu, to należy wiedzieć czy zawiera chlor, który bardzo niekorzystnie wpływa na pijawki. Wodę najlepiej przegotować i używać po wychłodzeniu. Do uzdatniania wody można użyć preparatu o nazwie Hirudomedium, który jest do nabycia w naszym Przedsiębiorstwie. Pijawki można przechowywać w wodzie mineralnej niegazowanej, lecz najpierw należy ją sprawdzić pod kątem zawartości minerałów oraz w wodzie destylowanej, do której należy dodać 0,3 – 0,5 g soli morskiej ( dawka na 1 litr wody ). Wodę, w której przebywają pijawki należy wymieniać raz na 1 – 2 tygodni, pod warunkiem, że nie doszło do skażenia mikrobiologicznego. W takim wypadku, pijawki należy przepłukiwać częściej, co 2 - 3 dni. Optymalna temperatura przechowywania to 8–15 st. Celsjusza.

Do przesyłki z pijawkami dołączona jest ulotka określająca sposób postępowania z otrzymanymi pijawkami.

Pijawki lekarskie z naszej hodowli należy zamawiać:

  • drogą pisemną – adres: Przedsiębiorstwo BIO-GEN sp. z o.o. ul. 1 Maja 26, 46-100 Namysłów
  • telefonicznie: 77 44 55 903, 77 44 55 904, 77 41 00 420, kom.: 691 865 249,
    w godzinach 8.00–16.00
  • przez e-mail: biogen@bio-gen.pl

Wysyłki odbywają się od poniedziałku do środy każdego tygodnia.

Dla osób zainteresowanych zakupem pijawek Hirudo medicinalis:
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Środkowiska zmienił się tryb wydawania pozwoleń na przetrzymywanie, transport i utylizację pijawek lekarskich Hirudo medicinalis. Osoby zainteresowane zakupem tego gatunku pijawek proszone są o kontakt telefoniczny.

Udzielamy także informacji o adresach hirudoterapeutów, działających na terenie kraju. Polecamy terapeutów po ukończonych kursach z zakresu hirudoterapii i zaopatrujących się w pijawki lekarskie w naszym Przedsiębiorstwie.
 

Biofarma 2015 © All rights reserved
Realizacja: DamianGuzek.com