Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


 

Biofarma BIO-GEN w magazynie „Łódź kreuje innowacje”

Jedna z największych hodowli pijawek lekarskich w Europie należy do firmy BIO-GEN, która właśnie lokuje się w Łodzi. Choć to nie jedyny obszar działalności firmy, od początku przyświeca jej idea czerpania z natury tego, co najlepsze dla zdrowia ludzi, roślin i zwierząt.” – tak zaczyna się artykuł o naszej Biofarmie w magazynie „Łódź Kreuje Innowacje”, który ukazał się w kwietniu 2019 roku.

Prezes BIO-GEN – Artur Kliena opowiada o prowadzeniu hodowli pijawek, w tym gatunku Hirudo medicinalis – który jest legalnie hodowany tylko w Biofarmie BIO-GEN. Wspomina, że pijawki z naszej hodowli znajdują odbiorców z całego świata. Są wysyłane nawet do USA, Kanady, Chin, Indii czy RPA.

Istotną sprawą podczas prowadzenia hirudoterapii jest pochodzenie pijawek. Do Polski trafia dużo pijawek z niewiadomych źródeł i może to powodować powikłania po leczeniu. Dlatego ze względu na swoje bezpieczeństwo pacjenci powinni zainteresować się, skąd pochodzą pijawki używane podczas zabiegu.

Ważną częścią działalności Biofarmy jest edukacja przyszłych i obecnych hirudoterapeutów. W trybie ciągłym prowadzony jest nabór na kursy przystawiania pijawek u ludzi i u zwierząt. Planowane są kursy drugiego stopnia poszerzające wiedzę o specjalistyczne informacje z wybranej dziedziny.

W 2018 roku Biofarma zaangażowała się w projekt kosmiczny – nasze pijawki są badane podczas analogowej misji kosmicznej LUNARES-1.

Cały artykuł znajduje się poniżej. Zapraszamy do lektury!


Zobacz wszystkie

Kursy hirudoterapii

14.09.2023 - 17.09.2023
kurs hirudoterapii u zwierząt

Więcej informacji

Polub nas na Facebooku