Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


 

Kolejny kurs hirudoterapii u zwierząt za nami!

W dniach 14-16 czerwca 2019 roku odbył się kolejny kurs hirudoterapii u zwierząt zorganizowany przez Biofarmę BIO-GEN. Zajęcia rozpoczęły się w piątek od solidnej dawki wiedzy teoretycznej. W sali wykładowej w siedzibie BIO-GEN w Łodzi zebrało się prawie 20 kursantów – m.in. lekarzy weterynarii oraz fizjoterapeutów zwierząt zajmujących się na co dzień zwierzętami – głównie końmi, psami i kotami. W przerwach pomiędzy wykładami do dyspozycji kursantów były przekąski, kawa i herbata. Tak, jak na poprzednim kursie kateringiem w porze obiadowej zajęła się restauracja Bazylia.

Wykładowcami podczas kursu były osoby z ogromnym doświadczeniem w zakresie przystawiania pijawek – doktor nauk med. i biolog Agata Litwinowicz, która wprowadziła kursantów w świat pijawek oraz lek. wet. Anna Czaja – pionier i wieloletni praktyk w zakresie przystawiania pijawek zwierzętom, właścicielka własnej przychodni weterynaryjnej.

Drugi dzień kursu to tradycyjnie zajęcia praktyczne. Wyjazd z hotelu z Łodzi odbył się o zaplanowanej godzinie – 8.00. Na kursantów czekało kilku pacjentów zakwalifikowanych wcześniej przez prowadzących do leczenia pijawkami. Na początek terapii pijawkowej zostały poddane psy. Każdy z kursantów miał okazję własnoręcznie zająć się pacjentem, przystawić pijawkę oraz bezpiecznie zakończyć zabieg. Do dyspozycji przyszłych hirudoterapeutów była kawa, herbata, woda oraz kanapki, sałatki i jabłka przygotowane wcześniej przez restaurację Bazylia. Kolejnym punktem szkolenia była wizyta w stajni. Tutaj pod okiem Ani Czai i Agaty Litwinowicz kursanci ćwiczyli wykonywanie zabiegów u koni. Powrót do Łodzi po zajęciach praktycznych został połączony z obiadokolacją oraz imprezą integracyjną.

Trzeci, ostatni dzień kursu hirudoterapii u zwierząt to również dzień wykładowy. Swój blok szkoleniowy miał m.in. Artur Kanicki – dyrektor Biofarmy BIO-GEN. Po obiedzie tradycyjnie odbył się egzamin. Kursanci doskonale poradzili sobie z trudnymi pytaniami testowymi wielokrotnego wyboru oraz zadaniami opisowymi.

Oficjalne wręczenie dyplomów w niedzielę po południu było kolejnym stałym punktem programu kończącym cały cykl szkoleniowy. Później już tylko pamiątkowe zdjęcie grupowe, pożegnanie i każdy ze świeżo upieczonych hirudoterapeutów pojechał w swoje strony praktykować nowo nabyte umiejętności.

Wszystkim naszym wspaniałym kursantom dziękujemy za miło spędzony czas, za wspaniałą atmosferę i mamy nadzieję, że spotkamy się wkrótce!


Zobacz wszystkie

Kursy hirudoterapii

14.09.2023 - 17.09.2023
kurs hirudoterapii u zwierząt

Więcej informacji

Polub nas na Facebooku