Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Informacje ogólne o kursach hirudoterapii

Biofarma BIO-GEN w 2005 roku zorganizowała pierwszy w Polsce kurs hirudoterapii. Przez kolejne lata przekazywaliśmy naszą wiedzę i doświadczenie kształcąc tysiące osób zajmujących się obecnie terapią pijawkami lekarskimi.

W 2019 roku postanowiliśmy odświeżyć naszą ofertę kursów.


Dla początkujących hirudoterapeutów oferujemy kurs podstawowy. Podczas 4 dni przekazujemy kompleksową wiedzą dotyczącą przykładania pijawek. Zaprosiliśmy do współpracy najlepszych specjalistów w kraju – lekarzy, naukowców, a także specjalistów z naszej Biofarmy. Zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną i trwają od rana do wieczora. W cenie kursu znajdują się posiłki wraz z przekąskami i napojami, nocleg w dobrej klasy hotelu w Łodzi, a także wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne w trakcie kursu, w tym materiały piśmiennicze.

Więcej informacji znajduje się na stronie kursu.


Nowością są kursy hirudoterapii u zwierząt. Kurs trwa 4 dni, z czego jeden dzień obejmuje zajęcia praktyczne terapii pijawkami u psów, kotów i koni. Wykładowcami są praktycy – lekarze weterynarii z wieloletnim stażem i doświadczeniem w zakresie hirudoterapii.

W cenie kursu znajdują się noclegi w wysokiej klasy hotelu w Łodzi, pyszne posiłki i przekąski, a także wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne podczas kursu.

Zapraszamy do uczestnictwa lekarzy weterynarii, zootechników, fizjoterapeutów zwierzęcych, chcących podnieść swoje kompetencje o nowe umiejętności.

Więcej informacji znajduje się na stronie kursu.


Doświadczonych hirudoterapetów mamy przyjemność zaprosić na kursy uzupełniające (II stopnia) zawierające specjalistyczne wykłady dotyczące tylko jednej dziedziny wykorzystania pijawek (np. w stomatologii). Kursy dwudniowe (sobota-niedziela) są prowadzone przez doświadczonych lekarzy. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji.

Kursy hirudoterapii

14.09.2023 - 17.09.2023
kurs hirudoterapii u zwierząt

Więcej informacji

Polub nas na Facebooku