Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Nasi wykładowcy

dr n. med. inż. Joanna Wojewódzka

Doktor nauk medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Lekarskiego w Katowicach. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, na kierunku inżynierii biomedycznej, gdzie zajmowała się badaniami nad liposomowymi nośnikami leków. Dyplomowany analityk medyczny. Jedna z pierwszych osób w kraju promująca zabiegi z wykorzystaniem pijawek lekarskich. Od 2009 roku prowadzi praktykę terapii pijawkami i bierze aktywny udział w popularyzacji hirudoterapii we wspomaganiu leczenia, dzieląc się swoją wiedzą i praktyką. Swoje autorskie wykłady prowadziła m.in.:

  • w 2010 roku na I Ogólnopolskim Zjeździe Hirudoterapeutów w Toruniu,
  • w 2012 roku II Ogólnopolskim Zjeździe Hirudoterapeutów w Bielsku-Białej,
  • w 2013 roku na Ogólnopolskim Zjeździe Hirudologów w Mikorzynie k/Konina.
  • w 2015 na Krajowym Kongresie Hirudologów w Dusznikach Zdroju, gdzie otrzymała dyplom uznania Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego za aktywną promocję i wkład w rozwój Polskiej hirudoterapii i hirudologii.

Wykładowca szkoleń dla fizjoterapeutów i jest prelegent podczas warsztatów i szkoleń „Petarda – szkolenia Radosław Składowski” w Goniądzu i COS w Spale.


lek. med. Bożena Flis-Raniowska

Jestem lekarzem chorób wewnętrznych. Swoją przygodę z medycyną rozpoczęłam w 1986 r. Trwa ona do dzisiaj i przynosi mi ogromne zadowolenie i satysfakcję. Ukończyłam kursy akupunktury i homeopatii, a nabytą tam wiedzę wykorzystuję do tej pory.

W 2007 roku ukończyłam kurs hirudoterapii organizowany przez firmę BIO-GEN. W związku z tym, ze chciałam poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności uczestniczyłam także innych szkoleniach poruszających pokrewną tematykę. Nabytą na kursach wiedzę wykorzystuję w praktyce.

Przez ok. 7 lat byłam wykładowcą na kursach hirudoterapii organizowanych prze firmę BIO-GEN, później wspólnych kursach prowadzonych przez BIO-GEN i Parmed.

Po 2 letniej przerwie powracam do wykładów .


prof. dr hab. Piotr Świątek

Naukowiec pracujący na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego zainteresowanie badawcze związane są z budową układów rozrodczych i procesami formowania komórek rozrodczych zwierzą bezkręgowych takich jak pierścienice i owady. Od ponad 15 lat zajmuje się także biologią rozwoju pijawek. W trakcie swoich badań opisał budowę jajników i proces oogenezy u wielu gatunków pijawek takich jak europejska pijawka lekarska (Hirudo medicinalis), afrykańska pijawka lekarska (Hirudo troctina) oraz u innych europejskich, afrykańskich i azjatyckich gatunków pijawek. Jego zespół badawczy prowadzi aktualnie badania porównawcze procesu formowania plemników u wszystkich pięciu rozpoznawanych współcześnie gatunków pijawek lekarskich z rodzaju Hirudo. W badaniach wykorzystuje różnorodne techniki mikroskopowe (w tym mikroskopię konfokalna i elektronową) by odkrywać skomplikowane procesy komórkowe zachodzące w ciałach zwierząt, głównie pijawek. Profesor Piotr Świątek jest autorem i współautorem 80 prac naukowych.

Link to strony Katedry gdzie znajduje się małe naukowe info na mój temat:

http://www.wbios.us.edu.pl/kadra-287.html

Kursy hirudoterapii

14.09.2023 - 17.09.2023
kurs hirudoterapii u zwierząt

Więcej informacji

Polub nas na Facebooku