Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


 

Pijawki dobre na wszystko! – artykuł o naszej Biofarmie w „Fakt za miastem”

„Pijawki to żywe laboratorium farmakologiczne! Ich ślina zwiera związki poprawiające funkcjonowanie układu krążenia i podnoszące odporność. Były stosowane w terapiach od starożytności, ale współczesna medycyna konwencjonalna do niedawna wzbraniała się przed uznaniem stawiania pijawek za skuteczną metodę leczenia” – Fakt za miastem, nr z 4.04.2019

Na Zachodzie oraz w USA pijawki zarejestrowane są jako produkt medyczny – zaczyna swoją wypowiedź Artur Kanicki – Dyrektor Biofarmy BIO-GEN w magazynie „Fakt za miastem” z 4 kwietnia 2019 roku.

Hirudoterapia znajduje się w Międzynarodowym Spisie Procedur Medycznych ICD-9. W Polsce terapia pijawkami sklasyfikowana została jako dziedzina paramedyczna, a jej stosowanie wymaga posiadania przez hirudoterapeutę odpowiednich certyfikatów i zezwoleń. Można je zdobyć na kursie organizowanym przez firmę BIO-GEN w Łodzi.

O wspomaganiu leczenia zwierząt przy wykorzystaniu pijawek lekarskich opowiada Anna Czaja – lekarz weterynarii, wieloletni praktyk, wykładowca na kursach hirudoterapii organizowanych przez Biofarmę BIO-GEN.

Nie zawsze hirudoterapia jest metodą, która leczy jednostkę chorobową. Trzeba raczej traktować ją jako wspomaganie terapii konwencjonalnej. Dzięki zastosowaniu hirudoterapii można skrócić okres leczenia, rekonwalescencji czy zmniejszyć ilość farmaceutyków, które są stosowane w terapii.

Zapraszamy do lektury artykułu.


Zobacz wszystkie

Kursy hirudoterapii

29.09.2022 - 02.10.2022
kurs hirudoterapii u ludzi

Więcej informacji

Komunikat

Szanowni Państwo.
Chcąc rozwiać krążące plotki, informujemy, że po rozwiązaniu współpracy z firmą Parmed, która na NASZE zlecenie prowadziła kursy hirudoterapii, nie zmieniliśmy cen pijawek dla nikogo z Was. Wszystkie osoby, które ukończyły kurs hirudoterapii, BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE JEGO UKOŃCZENIA CZY FIRMĘ PROWADZĄCĄ KURS i posiadają stosowne zaświadczenie, nadal mogą kupować u nas pijawki po preferencyjnych cenach. Nic się tu nie zmieniło! Rozpowszechnianie przez konkurencję innych informacji nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą, a świadczy jedynie o jakości konkurencji.

Polub nas na Facebooku