Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Pytania i odpowiedzi

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs przeznaczony jest dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, rehabilitantów i innych osób pracujących z pacjentem. Do uczestnictwa w kursie zapraszamy również osoby zainteresowane tematem leczenia pijawkami lekarskimi. Nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenia medyczne, aczkolwiek ze względu na ograniczony czas kursu każdy uczestnik powinien posiadać podstawową wiedzę medyczną.


Jaką wiedzę należy posiadać zapisując się na kurs?

Biorąc pod uwagę czas kursu (cztery dni) – wymagamy od uczestników podstawowej wiedzy medycznej.


Gdzie odbywa się kurs?

Kurs odbywa się w Łodzi. Zajęcia są prowadzone w przestronnej, nowoczesnej sali wykładowej.


Ile kosztuje kurs?

Cena regularna kursu hirudoterapii dla ludzi to 3500 zł. Osoby, które zapiszą się na kurs i opłacą w terminie miesiąca przed rozpoczęciem kursu, cena zostaje obniżona do 3400 zł.


Ile trwa kurs?

Kurs hirudoterapii dla ludzi trwa 4 dni. Rozpoczyna się w czwartek przed południem, a kończy w niedzielę po południu.


Jak zapisać się na kurs?

Zapraszamy do wypełnienia naszego formularza. W odpowiedzi dostaną Państwo wszystkie niezbędne informacje. Można również zapisać się telefonicznie pod nr +48 774 100 420 lub wysyłając email do koordynatora ds. kursów hirudoterapii – biogen@bio-gen.pl.


Kim są wykładowcy?

Wykładowcami są specjaliści z dziedziny hirudoterapii – lekarze medycyny z wieloletnim stażem. Wykłady prowadzą również pracownicy naukowi oraz pracownicy biofarmy BIO-GEN – najstarszej i w pełni legalnej hodowli pijawek w Polsce. Pełna lista naszych wykładowców znajduje się tutaj.


Co jest wliczone w cenę kursu?

Cena kursu obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z zakresu przystawiania pijawek wraz z niezbędnymi do tego akcesoriami (pijawki, opatrunki, itd.). W cenę wliczone są również trzy noclegi w hotelu o wysokim standardzie na terenie Łodzi, śniadania, obiado-kolacje, kawa, herbata, przekąski.


Jaką wiedzę zdobędę na kursie?

Kurs organizowany przez BIO-GEN kompleksowo traktuje temat leczenia z wykorzystaniem pijawek lekarskich. Kursanci zdobywają praktyczną wiedzę dotyczącą budowy i funkcjonowania pijawek, obchodzenia się z pijawkami przed, w trakcie i po zabiegu, a podczas ćwiczeń praktycznych pod okiem lekarzy specjalistów mają okazję sami nauczyć się przystawiania pijawek. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem kursu – tutaj.


Czy dostanę potwierdzenie odbycia kursu?

Każdy kurs kończy się egzaminem oraz wydaniem świadectwa ukończenia kursu hirudoterapii, wydanym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.


Czym wyróżnia się kurs organizowany przez BIO-GEN?

BIO-GEN jest pionierem hodowli pijawek w Polsce oraz organizatorem pierwszego w naszym kraju kursu hirudoterapii. Wszystkie osoby prowadzące własne kusy – to byli kursanci BIO-GEN. Od 2003 roku zajmujemy się nie tylko w pełni legalną hodowlą oraz dystrybucją pijawek, ale również kształcimy kolejne pokolenia hirudoterapeutów. Cały czas rozwijamy naszą hodowlę wprowadzając innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. Możemy pochwalić się bogatą współpracą z zagranicznymi ośrodkami hodowli pijawek. Z naszych doświadczeń korzystają hodowle na Zachodzie Europy, m.in. Niemiec.

Zapewniamy dostęp do najlepszych specjalistów z zakresu leczenia pijawkami, a także oferujemy wsparcie oraz możliwość zakupu pijawek lekarskich z pewnego źródła – od legalnej hodowli BIO-GEN.


Jestem z Łodzi. Czy mogę zapisać się na kurs bez noclegu?

Tak. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny pod nr +48 774 100 420 lub wysyłając email do koordynatora ds. kursów hirudoterapii – biogen@bio-gen.pl.


Jakie są dodatkowe korzyści dla hirudoterapeutów, którzy ukończyli kurs BIO-GEN?

Dla naszych kursantów oferujemy wsparcie oraz możliwość zakupu pijawek z hodowli BIO-GEN z upustem. W przyszłości planujemy również cykliczne spotkania, warsztaty a także kursy doszkalające dla osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie leczenia z wykorzystaniem pijawek.

Naszym kursantom zapewniamy także możliwość zawarcia polisy odpowiedzialności cywilnej na bardzo korzystnych warunkach.


Zapisałam/-em się na kurs, ale nie mogę przyjechać. Co wtedy?

W przypadku braku możliwości uczestnictwa w kursie można wskazać inną osobę, która będzie uczestnikiem kursu.

Kursy hirudoterapii

14.09.2023 - 17.09.2023
kurs hirudoterapii u zwierząt

Więcej informacji

Polub nas na Facebooku