Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Pytania i odpowiedzi

Dla kogo dedykowany jest kurs?

Ze względu na ograniczony czas trwania kursu – życzymy sobie, żeby zainteresowali się nim przede wszystkim lekarze weterynarii, technicy weterynarii. Oczywiście jest to kurs dedykowany dla szerszej grupy odbiorców: zootechników, zoo fizjoterapeutów i wszystkich osób związanych z poprawą zdrowia zwierząt.


Jaką wiedzę należy posiadać zapisując się na kurs?

Przede wszystkim – każda osoba, która decyduje się na uczestnictwo w kursie musi odznaczać się dużą dozą empatii w stosunku do zwierząt. Wymagane są również umiejętności postępowania ze zwierzętami. Wynika to z konieczności odpowiedniego podejścia do pacjenta i umiejętności zapanowania nad nim.

Ponadto kursant powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii.


Ile dni trwa kurs?

Kurs hirudoterapii u zwierząt trwa 4 dni. Zaczyna się w piątek przed południem, a kończy w niedzielę po południu. Obejmuje dwa dni wykładów i jeden dzień zajęć praktycznych ze zwierzętami.


Co obejmuje kurs?

Cena kursu obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z zakresu przystawiania pijawek wraz z niezbędnymi do tego akcesoriami (pijawki, opatrunki, itd.). W cenę wliczone są również dwa noclegi w hotelu o wysokim standardzie na terenie Łodzi, śniadania, obiado-kolacje, kawa, herbata, przekąski. Cena obejmuje również transport na zajęcia praktyczne, które odbywają się poza Łodzią.


Na jakich zwierzętach będą prowadzone zajęcia praktyczne?

Zajęcia praktyczne obejmują psy, koty i konie.


Jaki jest harmonogram kursu?

Kurs obejmuje dwa dni wykładów oraz jeden dzień ćwiczeń praktycznych. Harmonogram kursu znajdą Państwo tutaj.


Kim są wykładowcy?

Wykładowcami są lekarze weterynarii z wieloletnim stażem – specjaliści w zakresie przystawiania pijawek zwierzętom. Wykłady prowadzą również pracownicy naukowi oraz pracownicy biofarmy BIO-GEN – najstarszej i w pełni legalnej hodowli pijawek w Polsce. Pełna lista naszych wykładowców znajduje się tutaj.


Gdzie odbywa się kurs?

Kurs odbywa się w Łodzi, w nowej siedzibie firmy BIO-GEN przy ul. Pojezierskiej 97K. Zajęcia są prowadzone w przestronnej, nowoczesnej sali wykładowej. Zajęcia praktyczne ze zwierzętami odbywają się w innej lokalizacji – ok. 50 km od Łodzi. Zapewniamy transport uczestników kursu.


Czy dostanę potwierdzenie ukończenia kursu?

Każdy kurs kończy się egzaminem oraz wydaniem świadectwa ukończenia kursu hirudoterapii, wydanym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.


Ile kosztuje kurs?

Cena regularna kursu hirudoterapii dla ludzi to 2.400 zł. Osoby, które zapiszą się na kurs i opłacą w terminie miesiąca przed rozpoczęciem kursu, cena zostaje obniżona do 2.300 zł.


Jak zapisać się na kurs?

Zapraszamy do wypełnienia naszego formularza. W odpowiedzi dostaną Państwo wszystkie niezbędne informacje. Można również zapisać się telefonicznie pod nr +48 774 100 420 lub wysyłając email do koordynatora ds. kursów hirudoterapii – biogen@bio-gen.pl


Dlaczego warto zapisać się na kurs organizowany przez BIO-GEN?

BIO-GEN to pionier wśród firm zajmujących się pijawkami w Polsce. To pierwsza i w pełni legalna hodowla pijawek lekarskich. Od 2003 roku jesteśmy dystrybutorem pijawek do celów leczniczych, na naszych kursach kształcimy kolejne pokolenia hirudoterapeutów. Wszyscy wykładowcy innych kursów zdobywali wiedzę w naszej biofarmie.

Jest to pierwszy w Polsce w pełni profesjonalny kurs zajmujący się tematyką przystawiania pijawek zwierzętom. To również doskonała okazja do zdobycia unikatowej wiedzy i umiejętności w dziedzinie leczenia zwierząt, która od lat jest uznawana w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce jest jeszcze mało znana.


Zapisałam/-em się na kurs, ale nie mogę przyjechać. Co wtedy?

W przypadku braku możliwości uczestnictwa w kursie można wskazać inną osobę, która będzie uczestnikiem kursu.


Jestem z Łodzi. Czy mogę zapisać się na kurs bez noclegu?

Tak. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny pod nr +48 774 100 420 lub wysyłając email do koordynatora ds. kursów hirudoterapii – biogen@bio-gen.pl.


Jakie są dodatkowe korzyści dla hirudoterapeutów, którzy ukończyli kurs BIO-GEN?

Dla naszych kursantów oferujemy wsparcie oraz możliwość zakupu pijawek z hodowli BIO-GEN z upustem. W przyszłości planujemy również cykliczne spotkania, warsztaty a także kursy doszkalające dla osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie leczenia z wykorzystaniem pijawek.

Naszym kursantom zapewniamy także możliwość zawarcia polisy odpowiedzialności cywilnej na bardzo korzystnych warunkach.

Kursy hirudoterapii

Więcej informacji

Komunikat

Szanowni Państwo.
Chcąc rozwiać krążące plotki, informujemy, że po rozwiązaniu współpracy z firmą Parmed, która na NASZE zlecenie prowadziła kursy hirudoterapii, nie zmieniliśmy cen pijawek dla nikogo z Was. Wszystkie osoby, które ukończyły kurs hirudoterapii, BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE JEGO UKOŃCZENIA CZY FIRMĘ PROWADZĄCĄ KURS i posiadają stosowne zaświadczenie, nadal mogą kupować u nas pijawki po preferencyjnych cenach. Nic się tu nie zmieniło! Rozpowszechnianie przez konkurencję innych informacji nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą, a świadczy jedynie o jakości konkurencji.

Polub nas na Facebooku