Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Pytania i odpowiedzi

Dla kogo dedykowany jest kurs?

Ze względu na ograniczony czas trwania kursu – życzymy sobie, żeby zainteresowali się nim przede wszystkim lekarze weterynarii, technicy weterynarii. Oczywiście jest to kurs dedykowany dla szerszej grupy odbiorców: zootechników, zoo fizjoterapeutów i wszystkich osób związanych z poprawą zdrowia zwierząt.


Jaką wiedzę należy posiadać zapisując się na kurs?

Przede wszystkim – każda osoba, która decyduje się na uczestnictwo w kursie musi odznaczać się dużą dozą empatii w stosunku do zwierząt. Wymagane są również umiejętności postępowania ze zwierzętami. Wynika to z konieczności odpowiedniego podejścia do pacjenta i umiejętności zapanowania nad nim.

Ponadto kursant powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii.


Ile dni trwa kurs?

Kurs hirudoterapii u zwierząt trwa 4 dni. Obejmuje dwa dni wykładów i jeden dzień zajęć praktycznych ze zwierzętami.


Co obejmuje kurs?

Cena kursu obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z zakresu przystawiania pijawek wraz z niezbędnymi do tego akcesoriami (pijawki, opatrunki, itd.). W cenę wliczone są również noclegi, śniadania, obiadokolacje, kawa, herbata, przekąski.


Na jakich zwierzętach będą prowadzone zajęcia praktyczne?

Zajęcia praktyczne obejmują psy, koty i konie.


Jaki jest harmonogram kursu?

Kurs obejmuje cztery dni wykładów oraz ćwiczeń praktycznych.


Kim są wykładowcy?

Wykładowcami są lekarze weterynarii z wieloletnim stażem – specjaliści w zakresie przystawiania pijawek zwierzętom. Wykłady prowadzą również pracownicy naukowi oraz pracownicy biofarmy BIO-GEN – najstarszej i w pełni legalnej hodowli pijawek w Polsce.


Gdzie odbywa się kurs?

Kurs hirudoterapii w u ludzi odbywa się w Łodzi. Zajęcia są prowadzone w przestronnej, nowoczesnej sali wykładowej. Kurs leczenia zwierząt odbywa się w miejscowości Tylicz (woj. małopolskie).


Czy dostanę potwierdzenie ukończenia kursu?

Każdy kurs kończy się egzaminem oraz wydaniem świadectwa ukończenia kursu hirudoterapii, wydanym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.


Ile kosztuje kurs?

Cena regularna kursu hirudoterapii dla ludzi to 3500 zł. Osoby, które zapiszą się na kurs i opłacą w terminie miesiąca przed rozpoczęciem kursu, cena zostaje obniżona do 3400 zł.


Jak zapisać się na kurs?

Zapraszamy do wypełnienia naszego formularza. W odpowiedzi dostaną Państwo wszystkie niezbędne informacje. Można również zapisać się telefonicznie pod nr +48 774 100 420 lub wysyłając email do koordynatora ds. kursów hirudoterapii – biogen@bio-gen.pl


Dlaczego warto zapisać się na kurs organizowany przez BIO-GEN?

BIO-GEN to pionier wśród firm zajmujących się pijawkami w Polsce. To pierwsza i w pełni legalna hodowla pijawek lekarskich. Od 2003 roku jesteśmy dystrybutorem pijawek do celów leczniczych, na naszych kursach kształcimy kolejne pokolenia hirudoterapeutów. Wszyscy wykładowcy innych kursów zdobywali wiedzę w naszej biofarmie.

Jest to pierwszy w Polsce w pełni profesjonalny kurs zajmujący się tematyką przystawiania pijawek zwierzętom. To również doskonała okazja do zdobycia unikatowej wiedzy i umiejętności w dziedzinie leczenia zwierząt, która od lat jest uznawana w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce jest jeszcze mało znana.


Zapisałam/-em się na kurs, ale nie mogę przyjechać. Co wtedy?

W przypadku braku możliwości uczestnictwa w kursie można wskazać inną osobę, która będzie uczestnikiem kursu.


Jestem z Łodzi. Czy mogę zapisać się na kurs hirudoterapii u ludzi bez noclegu?

Tak. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny pod nr +48 774 100 420 lub wysyłając email do koordynatora ds. kursów hirudoterapii – biogen@bio-gen.pl.


Jakie są dodatkowe korzyści dla hirudoterapeutów, którzy ukończyli kurs BIO-GEN?

Dla naszych kursantów oferujemy wsparcie oraz możliwość zakupu pijawek z hodowli BIO-GEN z upustem. W przyszłości planujemy również cykliczne spotkania, warsztaty a także kursy doszkalające dla osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie leczenia z wykorzystaniem pijawek.

Naszym kursantom zapewniamy także możliwość zawarcia polisy odpowiedzialności cywilnej na bardzo korzystnych warunkach.

Kursy hirudoterapii

14.09.2023 - 17.09.2023
kurs hirudoterapii u zwierząt

Więcej informacji

Polub nas na Facebooku