Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Ogólnie o hirudoterapii

Nazwa hirudoterapia pochodzi od łacińskiej nazwy Hirudo (pijawka).

Substancje wydzielnicze gruczołów ślinowych pijawki lekarskiej, zwane potocznie hirudozwiązkami zostały określone międzynarodową nazwą SGS (Salivary Glands Secretion). Stało się tak dlatego, że związki gruczołów ślinowych pijawek nie tylko pochodzą z gatunku Hirudo, ale także innych pijawek lekarskich niebędących Hirudo. Wciąż odkrywane są nowe związki gruczołów ślinowych. Aktualnie stwierdzonych jest ich około 115, ale sklasyfikowanych tylko połowę. Wraz z ich odkryciami, pijawki powracały po 100 letniej przerwie do medycyny. Poznanie hirudozwiązków i sposobu ich działania otwiera potężne możliwości terapeutyczne.

Ważniejsze z nich to:

  • Związki przeciwbólowe – jako związki chemiczne nie zostały rozpoznane. Znieczulają miejsca ugryzienia pijawki.
  • Substancje rozszerzające naczynia krwionośne. Enzym hialuronidaza
    – jeden z ważniejszych antykoagulantów, zwiększa rozprzestrzenianie się związków u żywiciela.
  • Hirudyna – enzym proteolityczny hamujący układ krzepnięcia krwi Bdeliny
    – w układzie krzepnięcia wykazują przeciwstawne działanie w stosunku do hirudyny Egliny – substancje silnie hamujące stany zapalne w traumatologii
    i chirurgii.
  • Substancje antybiotyczne z endosymbiotycznej bakterii zabijające różne patogeny lub osłabiające ich działanie.

Kursy hirudoterapii

13.05.2021 - 16.05.2021
kurs hirudoterapii u ludzi

Więcej informacji

Komunikat

Szanowni Państwo.
Chcąc rozwiać krążące plotki, informujemy, że po rozwiązaniu współpracy z firmą Parmed, która na NASZE zlecenie prowadziła kursy hirudoterapii, nie zmieniliśmy cen pijawek dla nikogo z Was. Wszystkie osoby, które ukończyły kurs hirudoterapii, BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE JEGO UKOŃCZENIA CZY FIRMĘ PROWADZĄCĄ KURS i posiadają stosowne zaświadczenie, nadal mogą kupować u nas pijawki po preferencyjnych cenach. Nic się tu nie zmieniło! Rozpowszechnianie przez konkurencję innych informacji nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą, a świadczy jedynie o jakości konkurencji.

Polub nas na Facebooku