Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Sprzedaż pijawek – pytania i odpowiedzi


Jak kupić pijawki z biofarmy BIO-GEN?

Pijawki można zamówić telefonicznie lub mailowo. Numery telefonów, email oraz formularz kontaktowy znajdą Państwo tutaj. Pijawki wysyłane są bezpośrednio z siedziby biofarmy w Namysłowie. Czas pracy biofarmy to poniedziałek-piątek, godz. 7.00-15.00. Zamówienia ze względu na zapewnienie jak najkrótszego czasu dostarczenia paczek są realizowane od poniedziałku do środy.


Jaka jest cena pijawek i od czego zależy?

Cena pijawek zależy od tego, czy osoba zamawiająca pijawki ukończyła kurs hirudoterapii (nie ma tu znaczenia gdzie, kiedy i przez kogo prowadzony), oraz od wielkości zamówienia. Dla kursantów oferujemy specjalne rabaty. Tak samo przy większych zamówieniach oferujemy korzystne upusty. W celu  uzyskania szczegółowych informacji oraz wyceny zamówienia prosimy o kontakt.


W Internecie można znaleźć tańsze pijawki. Z czego wynika różnica cen?

W Internecie, zwłaszcza na portalach ogłoszeniowych, można znaleźć ogłoszenia sprzedaży pijawek, które zostały nielegalnie wyłowione z naturalnych siedlisk lub zostały przemycone na teren Polski z zagranicy. Zakup i stosowanie pijawek z nielegalnego źródła niesie za sobą szereg niebezpieczeństw, przede wszystkim dla zdrowia pacjenta. Dlatego zachęcamy do każdorazowego weryfikowania pochodzenia pijawek.


Jaka jest minimalna wielkość zamówienia?

Minimalna wielkość zamówienia to 5 pijawek.


Jakie są formy wysyłki pijawek?

Pijawki są wysyłane kurierem UPS. Czas doręczenia przesyłki to jeden dzień roboczy. Zamówienia ze względu na zapewnienie jak najkrótszego czasu dostarczenia paczek są realizowane od poniedziałku do środy.


Ile trwa dostawa pijawek?

Firma kurierska dostarcza przesyłki na terenie kraju w ciągu jednego dnia roboczego. W przypadku opóźnienia w dostarczeniu zamówionych pijawek prosimy o niezwłoczny kontakt z biofarmą BIO-GEN.


Czy mogę zamówić pijawki na adres zagraniczny?

Tak. Biofarma BIO-GEN wysyła pijawki do odbiorców z całego świata, m.in. do USA, Indii, RPA czy Europy Zachodniej. W celu wysłania pijawek poza Unię Europejską wymagane jest świadectwo CITES, o które imieniu zamawiającego występujemy. Czas oczekiwania na wydanie świadectwa to 30-60 dni, a jego okres ważności wynosi 6 miesięcy od daty wydania. Koszt wydania świadectwa CITES to około 160zł (płatne przez zamawiającego). Na terytorium UE świadectwo CITES nie jest wymagane.

Wysyłka poza granice Polski odbywa się wyłącznie w poniedziałki.


Dlaczego warto kupować pijawki z biofarmy BIO-GEN?

Biofarma BIO-GEN jako jedyna w Polsce hodowla posiada wszystkie wymagane pozwolenia na hodowlę pijawek, w tym jako jedyni mamy pozwolenie na hodowlę gatunku Hirudo medicinalis. Każdy zakup pijawek jest potwierdzony fakturą, wystawiamy również certyfikaty pochodzenia pijawek, co daje gwarancję bezpieczeństwa terapii dla pacjenta.


Jak przechowywać pijawki do otrzymaniu przesyłki?

Po otrzymaniu przesyłki z pijawkami, należy pijawki przełożyć do wcześniej przygotowanego pojemnika szklanego, wypełnionego do połowy wodą. Przyjmuje się, ze na 1 litr wody przypadać może 15 – 20 pijawek. Woda musi być dobrej jakości. Jeśli będzie to woda kranowa z wodociągu, to należy wiedzieć czy zawiera chlor, który bardzo niekorzystnie wpływa na pijawki. Wodę najlepiej przegotować i używać po wychłodzeniu. Do uzdatniania wody można użyć preparatu o nazwie Hirudomedium, który jest do nabycia w naszej biofarmie. Pijawki można przechowywać w wodzie mineralnej niegazowanej, lecz najpierw należy ją sprawdzić pod kątem zawartości minerałów oraz w wodzie destylowanej, do której należy dodać 0,3 – 0,5 g soli morskiej (dawka na 1 litr wody). Wodę, w której przebywają pijawki należy wymieniać raz na 1 – 2 tygodnie, pod warunkiem, że nie doszło do skażenia mikrobiologicznego. W takim wypadku, pijawki należy przepłukiwać częściej, co 2 – 3 dni. Optymalna temperatura przechowywania to 8–15 st. Celsjusza.

Do przesyłki z pijawkami dołączona jest ulotka określająca sposób postępowania z otrzymanymi pijawkami.


Paczka z zamówionymi pijawkami nie dotarła, co mam zrobić?

W przypadku niedostarczenia przez kuriera zamówionych pijawek prosimy o niezwłoczny kontakt z biofarmą BIO-GEN. Na podstawie kodu śledzenia wyjaśniamy kwestię dostawy z firmą kurierską.


Czy możliwy jest odbiór osobisty pijawek?

Tak. Odbiór osobisty jest możliwy w siedzibie biofarmy BIO-GEN w Namysłowie, przy ul. 1 Maja 26 po uprzednim kontakcie telefonicznym. Ze względu na konieczność przygotowania pijawek do sprzedaży nie jest możliwy zakup pijawek „od ręki”.

Kursy hirudoterapii

14.09.2023 - 17.09.2023
kurs hirudoterapii u zwierząt

Więcej informacji

Polub nas na Facebooku