Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Sprzedaż pijawek lekarskich

W fimie BIO-GEN prowadzona jest hodowla pijawki lekarskiej Hirudo medicinalis, Hirudo verbana oraz Hirudo orientalis. Pijawki Hirudo medicinalis znajdują się pod częściową ochroną gatunkową. Na ich hodowlę, sprzedaż i zakup potrzebne są specjalne zezwolenia. Obecnie na polskim rynku oferowane są pijawki różnego pochodzenia, często przez osoby i firmy szukające szybkiego zysku. Zaopatrując się w pijawki należy sprawdzić ich źródło pochodzenia. Znaczna ilość oferowanych pijawek pochodzić może z importu z hodowli w otwartych zbiornikach wodnych, gdzie pijawki karmione są w sposób niekontrolowany. Przypadkowi żywiciele pijawek mogą być nosicielami groźnych chorób bakteryjnych, wirusowych oraz pasożytniczych. Mogą być także przyczyną wielu zatruć metalami ciężkimi. Woda w otwartych zbiornikach, w których przetrzymywane są pijawki, narażona jest na zanieczyszczenia mikrobiologiczne, co może być przyczyną skażenia ciała pijawek, które mogą zakażać swojego żywiciela (pacjenta). Może w ten sposób dochodzić do takich zakażeń jak: zapalenie tkanki łącznej, zakażenia oczu, artretyzm, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie otrzewnej, opon mózgowych, posocznicę i wiele innych.

Do hirudoterapii nadają się pijawki hodowane w warunkach izolowanych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym oraz żywione w sposób kontrolowany. Są wprawdzie nieco droższe, lecz stanowią pełne bezpieczeństwo dla leczonych nimi ludzi.

Pijawki lekarskie z naszej hodowli dostarczane są do odbiorców w szczelnych strunowych torebkach foliowych wypełnionych medium, którym mogą być perełki lub kostki hydrożelu. Zewnętrzny worek foliowy oznaczony jest znakami BIO-GEN. Woreczki foliowe z pijawkami zapakowane zostają w pudło tekturowe wypełnione chipsami styropianowymi, zabezpieczającymi przed zgnieceniem oraz chroniącymi przesyłkę przed mrozem lub wysoką temperaturą.

Do przesyłki z pijawkami dołączona jest ulotka określająca sposób postępowania z otrzymanymi pijawkami.

Pijawki lekarskie z naszej hodowli należy zamawiać:

  • telefonicznie: 77 44 55 903, 77 44 55 904, 77 41 00 420, kom.: 691 865 249, w godzinach 8.00–16.00
  • przez e-mail: biogen@bio-gen.pl

Wysyłki odbywają się od poniedziałku do środy każdego tygodnia.

Dla osób zainteresowanych zakupem pijawek Hirudo medicinalis:
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Środowiska zmienił się tryb wydawania pozwoleń na przetrzymywanie, transport i utylizację pijawek lekarskich Hirudo medicinalis. Osoby zainteresowane zakupem tego gatunku pijawek proszone są o kontakt telefoniczny.


Udzielamy także informacji o adresach hirudoterapeutów, działających na terenie kraju.

Polecamy terapeutów po ukończonych kursach z zakresu hirudoterapii i zaopatrujących się w pijawki lekarskie w naszej firmie.

Kursy hirudoterapii

29.09.2022 - 02.10.2022
kurs hirudoterapii u ludzi

Więcej informacji

Komunikat

Szanowni Państwo.
Chcąc rozwiać krążące plotki, informujemy, że po rozwiązaniu współpracy z firmą Parmed, która na NASZE zlecenie prowadziła kursy hirudoterapii, nie zmieniliśmy cen pijawek dla nikogo z Was. Wszystkie osoby, które ukończyły kurs hirudoterapii, BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE JEGO UKOŃCZENIA CZY FIRMĘ PROWADZĄCĄ KURS i posiadają stosowne zaświadczenie, nadal mogą kupować u nas pijawki po preferencyjnych cenach. Nic się tu nie zmieniło! Rozpowszechnianie przez konkurencję innych informacji nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą, a świadczy jedynie o jakości konkurencji.

Polub nas na Facebooku