Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Sprzedaż pijawek lekarskich

W fimie BIO-GEN prowadzona jest hodowla pijawki lekarskiej Hirudo verbana. Obecnie na polskim rynku oferowane są pijawki różnego pochodzenia, często przez osoby i firmy szukające szybkiego zysku. Zaopatrując się w pijawki należy sprawdzić ich źródło pochodzenia. Znaczna ilość oferowanych pijawek pochodzić może z importu z hodowli w otwartych zbiornikach wodnych, gdzie pijawki karmione są w sposób niekontrolowany. Przypadkowi żywiciele pijawek mogą być nosicielami groźnych chorób bakteryjnych, wirusowych oraz pasożytniczych. Mogą być także przyczyną wielu zatruć metalami ciężkimi. Woda w otwartych zbiornikach, w których przetrzymywane są pijawki, narażona jest na zanieczyszczenia mikrobiologiczne, co może być przyczyną skażenia ciała pijawek, które mogą zakażać swojego żywiciela (pacjenta). Może w ten sposób dochodzić do takich zakażeń jak: zapalenie tkanki łącznej, zakażenia oczu, artretyzm, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie otrzewnej, opon mózgowych, posocznicę i wiele innych.

Do hirudoterapii nadają się pijawki hodowane w warunkach izolowanych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym oraz żywione w sposób kontrolowany. Są wprawdzie nieco droższe, lecz stanowią pełne bezpieczeństwo dla leczonych nimi ludzi.

Pijawki lekarskie z naszej hodowli dostarczane są do odbiorców w szczelnych strunowych torebkach foliowych wypełnionych medium, którym mogą być perełki lub kostki hydrożelu. Zewnętrzny worek foliowy oznaczony jest znakami BIO-GEN. Woreczki foliowe z pijawkami zapakowane zostają w pudło tekturowe wypełnione chipsami styropianowymi, zabezpieczającymi przed zgnieceniem oraz chroniącymi przesyłkę przed mrozem lub wysoką temperaturą.

Do przesyłki z pijawkami dołączona jest ulotka określająca sposób postępowania z otrzymanymi pijawkami.

Pijawki lekarskie z naszej hodowli należy zamawiać:

  • telefonicznie: 77 44 55 903, 77 44 55 904, 77 41 00 420, w godzinach 7.00–15.00
  • przez e-mail: biogen@bio-gen.pl

Wysyłki odbywają się od poniedziałku do środy każdego tygodnia.


Udzielamy także informacji o adresach hirudoterapeutów, działających na terenie kraju.

Polecamy terapeutów po ukończonych kursach z zakresu hirudoterapii i zaopatrujących się w pijawki lekarskie w naszej firmie.

Kursy hirudoterapii

14.09.2023 - 17.09.2023
kurs hirudoterapii u zwierząt

Więcej informacji

Polub nas na Facebooku