Skontaktuj się z nami: +48 77 445 59 04 biogen@bio-gen.pl


Rodzaje terapii pijawkowych

Najczęściej stosowanymi są:

  • Miejscowe leczenie schorzeń przy pomocy hirudoterapii – najbardziej popularna metoda polegająca na oddziaływaniu substancji gruczołów ślinowych bezpośrednio w miejscu leczonym. Enzymy penetrują w głąb tkanek i powstaje efekt leczenia
  • Hirudokompleksoterapia – oddziaływanie substancjami pijawek na wiele układów narządowych przez okresowe przystawianie pijawek w wybranych miejscach ciała. Jest to bardzo popularna metoda w leczeniu hamowania procesów starzenia organizmu, funkcji narządowych i leczeniu profilaktycznym miażdżycy.
  • Hirudohemoterapia – oddziaływanie na konkretne narządy wewnętrzne przez okolice ciała położone w topograficznym ich rzucie na powierzchni ciała. Metoda ta ma stymulować krążenie w narządzie przez stymulację krążenia skórnego.
  • Hirudoenergoterapia – oddziaływanie na system energetyczny człowieka przez poszczególne centra energetyczne. Przy pomocy tej metody można korygować zaburzenia w gospodarce energetycznej ciała ludzkiego, zanim spowodują one widoczne objawy fizyczne w postaci zaburzeń funkcji danego narządu.
  • Hirudorefleksoterapia – oddziaływanie pijawkami na punkty akupunkturowe w terapii indywidualnej lub łączonej z miejscowym przykładaniem pijawek.
  • Hirudoneuroterapia – metoda wykorzystująca stymulujący efekt związków ślinowych w neurotransmiterach układu nerwowego. Niezwykle obiecująca metoda na przyszłość w leczeniu mózgowych porażeń dziecięcych, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera i innych zaburzeń tkanki nerwowej.
  • Hirudoimmunoterapia – oddziaływanie bezpośrednio na układ limfatyczny człowieka. Metoda niebezpieczna ze względu na bliski kontakt z układem limfatycznym. Zagrożenia to infekcja lub niekontrolowany rozwój procesu nowotworowego. Metoda nie polecana do stosowania samodzielnie lub w prywatnych gabinetach.

Kursy hirudoterapii

13.05.2021 - 16.05.2021
kurs hirudoterapii u ludzi

Więcej informacji

Komunikat

Szanowni Państwo.
Chcąc rozwiać krążące plotki, informujemy, że po rozwiązaniu współpracy z firmą Parmed, która na NASZE zlecenie prowadziła kursy hirudoterapii, nie zmieniliśmy cen pijawek dla nikogo z Was. Wszystkie osoby, które ukończyły kurs hirudoterapii, BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE JEGO UKOŃCZENIA CZY FIRMĘ PROWADZĄCĄ KURS i posiadają stosowne zaświadczenie, nadal mogą kupować u nas pijawki po preferencyjnych cenach. Nic się tu nie zmieniło! Rozpowszechnianie przez konkurencję innych informacji nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą, a świadczy jedynie o jakości konkurencji.

Polub nas na Facebooku